Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.roč. OSTRAVA CUP - 24.5.2014

13. 5. 2014

OSTRAVA CUP 2014 SE OPĚT PODAŘIL !

 

V sobotu 24.5.2014 proběhl na Městském stadiónu Vítkovice největší turnaj fotbalových mužstev  - kategorie „mladší přípravky“. Tedy U8/U9, osmileté a devítileté naděje fotbalu. Největší fotbalová akce na Severní Moravě získala punc turnaje mezinárodního, účastí dvou týmů ze Slovenska. Celkem se turnaje zúčastnilo 28 týmů, 336 hráčů a hráček a 56 trenérů. Turnaji přihlíželo bezmála 800 diváků z řad rodin hráčů a fanoušků zúčastněných týmů.Turnaj se mohl uskutečnit zejména díky partnerství Magistrátu Města Ostravy a společnosti Vítkovice Power Engineering a.s., a dalších sponzorů.

 

4. ročník mezinárodního turnaje Ostrava Cup je následníkem 5-letého seriálu turnajů Fajki Cup, které probíhaly celoročně do roku 2011. Vedle čtyř týmů pořádajícího klubu MFK Vítkovice a týmů ostravského regionu z klubů Fotbal Poruba,  FC Baník Ostrava (vyslal tři týmy), se dále zúčastnili FC Ostrava-Jih, TJ Sokol Pustkovec, FC SK Polanka, TJ Odra Petřkovice, FK Stará Bělá, TJ Slavoj Rychvald, a z moravskoslezského kraje mužstva z MFK Frýdek-Místek, FK Slávie Orlová, FC Hlučín (dva týmy), 1.BFK Frýdlant n.O. a  Fotbal Třinec.

 

Ostravsko-slezský region doplnily týmy z klubů  FK SAN-JV Šumperk, 1. SK Prostějov a SK Hranice, TJ Valašské Meziříčí a FC Elseremo Brumov. Ze Slovenska pak dorazili každoroční účastníci turnaje reprezentující kluby Domino Bratislava (líheň Slovanu Bratislava), AS Trenčín a MŠK Žilina. Bohužel se z turnaje, díky velké marodce hráčů, odhlásily dva týmy ze FC Spartaku Trnava. Tento rok, poprvé, chyběly týmy z Polska, což bylo způsobeno turnaji v Polsku, ve stejném termínu.

 

Počasí turnaji přálo, což je každoroční devíza akce J. Turnaj započal prvním hvizdem rozhodčích  v 9.00 hodin a po 98 odehraných zápasech na 8 hřištích, mohli organizátoři vedeni Romanem Galačem spolu s Radimem Hlavatým a Radovanem Fajkusem z vedení MFKV, krátce před 17.hodinou odměňovat nejlepší týmy a předávat individuální ocenění v 36 kategoriích. Vedle vyhlášení nejužitečnějších hráčů jednotlivých týmů, které si určovali samotní trenéři, získali ocenění tito hráči:

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČI JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ:

Kategorie U8:

 

1.       FC Elseremo Brumov      FOJTÍK ADAM

2.       FC Baník Ostrava „B“      ŽABKA RADOVAN

3.       FC Odra Petřkovice         IMRICH FILIP

4.       TJ Slavoj Rychvald          celý tým

5.       MFK Vítkovice „A“           IVÁNEK VIKTOR              

6.       FC Ostrava Jih               KOSTKA LUKÁŠ

7.       FC Baník Ostrava „A“      HAVRAN MAREK

8.       FK Stará Bělá                 ZASTŘEŠEK MATOUŠ

9.       1.BFK Frýdlant n.O.         CVAK MARTIN

10.   Fotbal Poruba                   HOLEŠINSKÝ LUKÁŠ

11.   FK SK Polanka                   VALÍK MATOUŠ

12.   TJ Sokol Pustkovec            COLELO ALESANDRO

13.   FC Hlučín                          SMETANA MAX

14.   MFK Vítkovice „B“               MARŠÁLEK DOMINIK

 

Po základní části kategorie U8 měly stejný počet bodů dva týmy. Do finále postoupili mužstva FC Elseremo Brumov a FC Baník Ostrava „B“ (zápas skončil pro Brumov v poměru 6:1). O třetí místo se utkali urputní hráči FC Odra Petřkovice a TJ Slavoj Rychvald. Petřkovice měly asi nejživější fanoušky z řad rodičů, což nakonec ocenili velkou děkovačkou. Petřkovice vyhrály 3:0.

 

KONEČNÉ POŘADÍ TÝMŮ KATEGORIE U8

 

1.       FC Elseremo Brumov                    8. FK Stará Bělá

2.       FC Baník Ostrava „B“                    9. 1.BFK Frýdlant n.O.

3.       FC Odra Petřkovice                       10. Fotbal Poruba

4.       TJ Slavoj Rychvald                          11. FK SK Polanka

5.       MFK Vítkovice „A“                         12. TJ Sokol Pustkovec

6.       FC Ostrava Jih                                  13. FC Hlučín

7.       FC Baník Ostrava „A“                     14. MFK Vítkovice „B“

 

Turnaj byl velice kvalitní po fotbalové stránce. Projevily nebo se potvrdily velké naděje jak pro moravskou a slovenskou kopanou, tak i pro ostravský fotbalový region. Nejužitečnější hráči jsou již v hledáčku „lovců“ talentů velkých klubů. Mezi tyto kluby se řadí i pořádající klub MFK Vítkovice, který také nazýváme „Novými“ Vítkovicemi. Naše Středisko sportovních tříd při Základní škole Klegova, v současnosti, eviduje již 350 dětí ve věku 7-15 let a středisko se stále rozrůstá.

 

To, že děti stále chtěli hrát, i po odehraném 7. zápase toho dne (kdyby turnaj neměl oficiální konec, hrály by snad až dodnes J), nás naplňuje optimismem do další sportovní práce s dětmi a mládeží. A již nabíjí energií při přípravách turnaje OSTRAVA CUP 2015.

 

Velmi děkujeme všem sponzorům, partnerům a celému organizačnímu týmu.

 

Kancelář klubu

MFK Vítkovice, a.s.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář